در اسباب کشی به فکر آسیب ها باشید!

یکشنبه 13 اسفند 1396 ساعت 16:53

 هنگام اسباب کشی صرف نظر از خستگی و کلافگی های احتمالی،آسیب های فیزیکی زیادی ممکن است متوجه وسایل،خانه ی جدید و از آن مهم تر سلامت شما گردد که بعضا جبران ناپذیرند:


۱- وسایل الکترونیکی

تلویزیون، رایانه سیستم های صوتی از آسیب پذیرترین وسایل در زمان اسباب کشی هستند. اما را حل پیشنهادی ما برای شما این است که جعبه های مخصوص این وسایل را دور نریزید. این جعبه ها به صورت خاص برای این وسایل طراحی شده و می تواند از آنها حفاظت کنند.


۲- ظروف چینی

یکی از وسایلی که در خانه اکثر ایرانیان یافت می شود ظروف چینی است که احتمال شکستن آنها بسیار زیاد است. ظروف چینی در تعداد بالا بسیار سنگین هستند و می توانند در هنگام حمل مشکل ساز شوند. سعی کنید تا در زمان حمل و نقل تعداد کمتری از ظروف را در هر جعبه قرار دهید و یا سپس بین ظروف را با دستمال های پارچه ای یا روزنامه بپوشانید.


۳- ماشین لباسشویی

یکی از بزرگترین و سنگین ترین وسایل در هر خانه ماشین لباسشویی است. آسیب دیدن ماشین لباسشویی می تواند در دوره پس از آسیب دیدن به صرف هزینه های زیادی برای شما منجر شده و در عین حال بر اثر آسیب باید آب و برق بیشتری مصرف می کند. سعی کنید تا علاوه بر حفظ جعبه مخصوص ماشین لباسشویی از شرکت سازنده نیز برای حرکت دادن وسیله مورد نظر استفاده کنید.


۴- میز و صندلی

میزها و صندلی ها از جمله اشیایی هستند که به خاطر شکل خاص خود اصطلاحا ” بد بار “هستند. برای حمل بهتر این وسایل در زمان خرید آنها سعی کنید تا وسایلی را انتخاب کنید که تا حد امکان شکل و اندازه معمول و عادی را داشته باشند تا حمل آنها آسان باشد. سعی کنید تا در زمان انتقال روی میز و صندلی های خود را بپوشانید تا از ضربه خوردن بدنه آنها جلوگیری کنید.


 ۵- آینه

در بسیاری از فرهنگها آینه معنی و مفهوم بسیار خاصی دارد. بسیاری شکسته شدن آینه را نشانه خوبی نمی دانند. در هنگام جابجایی آینه سعی کنید تا اطراف آن را با شی نرمی مثل پنبه بپوشانید و در ضمن آن را به تنهایی و در یک نوبت منتقل کنید.


۶- تابلوها و مجسمه ها

در بسیاری از منازل یک یا چند وسیله هنری مثل تابلوهای نقاشی یا مجسمه وجود دارد. سعی کنید تا در زمان انتقال دادن این وسایل جای خاصی را در خودروی حامل وسایل برای آنها در نظر بگیرید. معمولا قرار دادن این گونه از اشیاء در کنار سایر وسایل می تواند موجب آسیب شود. تابلوهای نقاشی را پوشانده و در کنار همدیگر قرار دهید. سعی کنید تا مجسمه های خود را نیز در جعبه قرار داده و اطراف آن را با پنبه بپوشانید.


۷- آسیب رساندن به خود خانه

یکی دیگر از مشکلات در هنگام تغییر مکان آسیب به خانه ی قدیمی و یا خانه ی جدید در هنگام جابجایی است. معمولا بخشی هایی از کفپوش، چارچوب درب ها و یا پله ها در زمان جابجایی اشیاء بزرگ آسیب می بیند. توصیه ما برای جلوگیری از بروز این مشکل ساده و مشخص است: از افراد متخصص استفاده کنید.


۸- کمر شما

کمر شما نیز به احتمال زیاد ممکن است که در طول جابجایی دچار آسیب شود. فراموش نکنید که اسباب کشی یک حرکت سنگین فیزیکی است که به مهارتهای خاص خود نیاز دارد. در زمان حرکت دادن وسایل دقت کنید که از انجام هر گونه حرکت سنگین و یا ناگهانی بپرهیزید. در هنگام حرکت دادن اشیاء همیشه سر و سینه خود را بالا نگاه داشته و کمر خود را تا جایی که ممکن است صاف نگاه دارید.